Back to Question Center
0

Üye Spotlight: Michelle Tourikian

1 answers:
Member Spotlight: Michelle Tourikian
. )

Üye Işıklar devam ediyor. Topluluğumuzdan insanlarla röportaj dizisi!. Üye olmak hakkında daha fazla şey öğrenebilirsiniz . Bu taksit için Toronto merkezli ressam, Michelle Tourikian ile bağlantı kurduk - ambient lounge contempo furniture set eco weave.

Â

Jeff Hamada : Bana çocukluğundan biraz bahset.

Michelle Tourikian : Her zaman yeni bir takıntıya yakalanıp onu ölümüne kadar araştıran rüya bölgesinde kaybeden süper yoğun bir çocuktum. Okul dışında eğlenmek için projeler yapardım çünkü öğrenmeyi çok severdim ve ilgilendiğim şey hakkında her zaman çok tutkuluydu. Ayrıca, çoğunlukla şiir ve kısa bir öykü ya da iki yazı yazdım ve her zaman fantezi türünü çok sevdim. Çok genç yaşlardan beri çok fazla çizim yaptım ve diğer çocukların tavşanlarını da istirahat sırasında istedikleri zaman çizeceğim. Lisede sert bir müzik öğrencisiydim, flüt ve piccolo çalıyordum. Çocukluk yıllarımda gördüğüm saplantılardan bazıları tavşan, arı, dinozor, manat ve uzaydı.

Jeff Hamada : Ben de manatileri seviyorum. O zamandan beri ne değişti?. Nasılsın ve nasıl farklısın?

Michelle Tourikian : Çocukken hala çok benzer olduğumu söyleyebilirim ama çok daha sakinleştim. yetişkin yaşımda, kinder, kendinden emin ve giden. Ben hala farklı şeyler tonlarca araştırmayı seviyorum, ama muhtemelen daha az yoğun bir şekilde. Yani temelde aynı, ama daha az angsty ve yoğun haha ​​sanırım.

Member Spotlight: Michelle Tourikian
Member Spotlight: Michelle Tourikian . )

Jeff Hamada : Gerçek olmak istediğini anladığın belli bir an var mıydı?. artist

Michelle Tourikian : Büyüdüğümde sanatçı olmak istediğimi söyleyen 11 yaşındayken yazdığım bir şeyi hatırlıyorum. Gençken farklı noktalarda bir arkeolog ya da deniz biyoloğu olmak istediğimi hatırlıyorum ama sanırım sanatçı olmak her zaman ana yolumdu. Lisenin son yılında, müziğe ya da sanata gitmek arasında bölünmüştüm ve sanat seçtim. Ailem beni her zaman bu yönde gitmeye teşvik etti ve onların desteği için çok minnettarım.

Jeff Hamada : Gerçekten ayrı bir stiliniz var, bu ne kadar hızlı gelişti?. Kendi sesinizi bulma gibi süreç neydi?

Michelle Tourikian : İyi bir uyum gibi hissettiren bir stil geliştirmek uzun zaman aldı. Her zaman oldukça farklı bir yaklaşım ve ilgim olduğunu düşünmeyi seviyorum ama çok fazla deneme yapmaktan hoşlanıyorum, bu yüzden bir ton farklı tarzla flört ettim. Zaman içinde şu anda ne yaptığımı keşfettim ve bunun ilgi alanımın güzel bir evliliği olduğunu ve üzerinde çalışmak çok keyifli olduğunu keşfettim. Bu yolda devam etmek ve yol boyunca yeni şeyler denemek için sabırsızlanıyorum. Bazı şeyleri değiştirmeye devam etmek önemlidir, böylece sıkılmasın.

Member Spotlight: Michelle Tourikian

. )

Jeff Hamada : OCAD'da programın bir parçası olarak Floransa'ya gittiniz, evde öğrendiğiniz İtalya'da ne öğrendiğinizi düşünüyorsunuz?

. Michelle Tourikian: Bir şeyi kesinleştirmek zor, ama Floransa'da yaşamak ve çalışmak harika bir deneyim ve kişisel gelişimim için çok önemliydi. Bu deneyim, bağımsızlık, güven, dünyaya yeni bir bakış açısı kazandırmamı ve sanatsal pratiğimi yeniden canlandırmamı sağladı. Sanat tarihi profesörümüz, geç Peter Porcal, ilham kaynağıydı ve bize Floransa'daki zengin sanat tarihine mizahi bir bakış attı. Floransa inanılmaz bir şehir ve birçok ünlü sanat eseri ile çevrili olmak şaşırtıcıydı. Eğer Floransa programına hiç katılmamış olsaydım, kişisel gelişim, fantastik arkadaşlar, güzel sanat eserleri ve yeni deneyimlerden çok memnun kalmazdım. Hepiniz harikasınız!. Benim favorilerimden bazıları: 148 Jean Pierre Roy , Â Henrik Aa. Uldalen , Â Benjamin Garcia , Â Cinta Vidal , Â Erik Jones .

Jeff Hamada : Tüm işlerini sevdim!. Özellikle Jean Pierre Roy gibi birinin sizin için nasıl bir etki bırakabileceğini görebiliyorum. Çalışırken dinlemeniz gereken en sevdiğiniz albüm hangisidir?

Michelle Tourikian : Çalışırken podcast, sesli kitap ve müzik dinlerim. Müzikal zevklerim çok eklektik ve ben sık sık dinlediklerimi değiştiriyorum. Bu hafta Grizzly Bearâ € ™ œPainted Ruinsâ € ??, hangi mükemmel buldum. En sevdiğim sanatçılardan bazıları Kimbra, Anne Anne, MGMT ve çok daha fazlası.

Member Spotlight: Michelle Tourikian
Member Spotlight: Michelle Tourikian . )

Jeff Hamada : Keşfetmekte olduğunuz bazı temalar nelerdir?. Şu an yarattığınız iş

Michelle Tourikian : Güncel çalışmam, uzay görüntülerini Yunan tanrılarının heykelleriyle birleştirmeye odaklanıyor. Bu imgeleme kombinasyonu, doğal dünya olarak düşünülebilen, tanrısallık ve mekân arasında bir bağlantıyı ima eder. Doğa hem güzel hem de acımasızdır. Doğaya çok benzer şekilde, Yunan tanrıları da çoğunlukla uçucu figürlerdi, bu yüzden işim doğal dünyanın büyüsünün ve öngörülemezliğinin bir kutlaması olarak görülebilirdi.

Jeff Hamada : Yaptığınız şeyin şu anda yapmakta olduğunuz şey olduğunu hissediyor musunuz?

Michelle Tourikian : Evet. Sanırım, hala resim pratiğimi daha da zorlamak ve resim dışında yeni şeyler denemek için sabırsızlanıyorum. Yeni bir şey öğrenmek ve ufkunuzu genişletmek için asla çok geç değildir.

Member Spotlight: Michelle Tourikian

. )

Jeff Hamada : Hayatınızda bu noktada en çok neyle gurur duyuyorsunuz?. Bu sanatla ilgili olmak zorunda değil, ama olabilir.

Michelle Tourikian : Bu zor bir çağrı, ama genç yaşımda yaşadığım sakat kaygının üstesinden gelmeyi diyorum. Yaşamak çok korkunçtu ve bugün olduğum kişi olmaktan gurur duyuyorum. Hayat hiç bu kadar iyi olmamıştı, kendimi çok mutlu hissediyorum, kendime güveniyorum ve hayatı çok seviyorum.

Jeff Hamada : Olmak için iyi bir yer!. Bu sene başarmak istediğin bir şey var mı?. Peki ya hayatında ne olacak?

Michelle Tourikian : Bu yıl mücevher yapımında bazı dersleri almak isterim. Bu benim büyük bir ilgim ve ayak parmaklarımı o dünyaya sokmayı ve ne kadar zevk aldığımı görmeyi çok isterim.

Hayatım boyunca hedeflerim mümkün olduğunca sağlıklı ve aktif kalmak, sanatsal pratiğimi genişletmek ve çalışmamın çok iyi bildiği ve saygın bir noktaya varmaktır.

Michelle Tourikian Instagram'da (. 32)

Michelle Tourikian Web Sitesi

.
Yorumları Göster
.

İlgili Makaleler

April 25, 2018